OneCoin: Das ist das Ende: Dr. Ruja Ignatova verhaftet!

OneCoin: Das ist das Ende: Dr. Ruja Ignatova verhaftet!

https://m.gerlachreport.com/news/das-ist-das-ende-dr-ruja-ignatova-verhaftet
OneCoin: Das ist das Ende: Dr. Ruja Ignatova verhaftet!
ONECOIN, FILLIMI I FUNDIT...

Me keqardhje, por më në fund është arrestuar Dr. Ruja Ignatova autorja e OneCoin.

Lidhur me OneCoin ne kemi shkruar një artikull në fillim të vitit dhe kemi pasur shumë reagime, por ka qenë më se e dukshme se aty diçka është e kalbur.
Dr.Ruja është arrestuar në aeroportin e Munihut, pasi i është bërë një kurth duke e ftuar nga një bankë për të bërë tërheqjen e një sasie të parave. Kohëve të fundit ajo ka jetuar kryesisht në Dubai.
Keni kujdes në Kosovë sillet vërdallë edhe një sistem tjetër me emrin SwissCoin i cili fundin do ta ketë sikurse OneCoin.

What is your opinion on OneCoin: Das ist das Ende: Dr. Ruja Ignatova verhaftet! ?

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

OneCoin qarkullon ne Kosove ma shum se 3 vjet, jom kon ne private takim me ata 2 salesman te sllovenis ma shum se 3 ore dhe jom bind qe eshte scam perndryshe kan tentu me penetru komunitetin e biznesit por pa sukses te une po mbas 1 vjeti kan bajt konferenc publike me shum te ftuar edhe aty kan investu njerzt duke ju besu !

Nje prej coinsave me te organizuar qe jam tu e percjelle eshte electroneum me baze ne Londer, dihet kush jane themeluesit, stafi edhe nje ekip perfekte qe e kane nje projekt shume te mire per nje te ardhme jo shume te afert, nje tjeter coin me potencial edhe qe po i jep shume rendesi sigurise eshte Verge coin. Kujdes me investimet ne coinsat e reja se jane tu u shumu cdo dite, edhe shumica e kane strategjine "pump and dump" . Mendim personal

Kur e kom pa prezentimin per here te pare te OneCoin e kam ndegju me vemendje me besohej e sdoja te besoja tu u bazu ne pak ne perkatesin e kesaj bukuroshes jo pse i urrej kombet tjera po dyqysh koha na ka kalit e edhe atyre qe ju ka ra me pas pune e bisnes me Bulgari edhe kemi qene ndoshta protagonist e kemi ndegjuar ngjarje te llojllojshme mashtrimi me para e lloj lloj skemash andaj edhe kam qen shum skeptik se munde te jet ky nje skem perfide mashtrimi por shpesoj qe sa me pak kosovar te kene rene pre e Onecoinit i kisha sygjeru te gjith te rinjet te bejne shum analiza te pyesin mos te nguten me investime

Sa per Info dr Ruja nuk esht arrestuar.... e dyta Sa per Info OneCoin do te jete ne #Börse para BitCoin Edhe e treta OneCoin Ka dhe do kete Bazë e kubderta e bitcoin nuk ka dhe Kurr nuk do kete...

me ju mbledh krejt antarve të kriptove në bot sa onecoini sen u banu .
me e arrestu rujan duhet dhe Ceo pierr in ,pastaj duhet me qindra diamant kontribues në perhapjen dhe zgjerimin e rrejetit pasta çdo kënd që ka kontribu për ta fut tjetrin pastaj çdo firm që ësht në dealshaker me e mbyll.
Rren e kullume .

shum bre pak like , qe do me mar like me lajme per onecoin trego , te dergojm lajme edhe fiton naj like , kunder onecoin jeni tu postu disa qe i keni 1 ose 2 btc edhe ato rastesisht , disa qe posedojn btc e qekan njohuri ne blockchain e cryptocurrency kan hesht kohet e fundit me lajme kunder onecoin , suksese gjithve qe kan investu ne onecoin e cryptocurrency tjera

1BTC = 8,218 $
Fitoni një minimum prej 0.04btc çdo 24hours.
Nuk ka nevojë për përvojë.
Mos i leni gjërat me gjasë, bëni një ndryshim sot. Së bashku mund të jemi financiarisht të lirë.
Informacioni i komentit ose kutia postare me.or ose me email: fradko4luv@gmail.com

Super-Okazion! SFICOIN ICO!
..starton me nje cmim vetem0.1$-0.9$!!!
Pritshmeria = x<20!!!!
REGJISTROHU:
https://sficoin.co/ref/diper
https://sficoin.co/ref/diper
SFI Blockchain Technologies Limited
Binary sistem - Lending Program
Open 26 November 2017 - 25 December 2017
ICO Daily Limit for Per Account
Min. 50 and Max. 400 SFICOIN
ICO : 15.000.000 Coin
Script : sha256
Coin type: POS
RPC Port: 59518 Network Port: 59517
github source : https://github.com/sficoin/sfi-src
Public Exchanges : c-cex.com listed on 1st Jan 2018
register:
https://sficoin.co/ref/diper

More